Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
X93255UV14IT1
Hersteller:
Paket:
14-TSSOP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 14TSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Configuration | Rheostat |
| Temperature Coefficient (Typ) | ±35ppm/°C |
| Tolerance | ±25% |
| Number of Taps | 32 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Series | XDCP™ |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 5V |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Resistance (Ohms) | 50k |
| Features | - |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 1000 (Max) |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Taper | Linear |
| Interface | Up/Down (U/D, INC, CS) |
| Base Product Number | X93255 |