Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
X9C303S8IZT1
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC POT DGTL CTRL 32K OHM 8-SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient (Typ) | ±400ppm/°C |
| Number of Taps | 100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | XDCP™ |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Resistance (Ohms) | 32k |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Taper | Logarithmic |
| Base Product Number | X9C303 |