Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
X9C503SZ
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC DGTL POT 50KOHM 100TAP 8SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$8.2175
$8.2175
10
$7.42615
$74.2615
25
$7.08092
$177.023
100
$6.148305
$614.8305
250
$5.871988
$1467.997
500
$5.353858
$2676.929
1000
$4.663037
$4663.037
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Configuration | Potentiometer |
| Temperature Coefficient (Typ) | ±300ppm/°C |
| Tolerance | ±20% |
| Number of Taps | 100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | XDCP™ |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 5V |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Resistance (Ohms) | 50k |
| Features | - |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 40 |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Tube |
| Taper | Linear |
| Interface | Up/Down (U/D, INC, CS) |
| Base Product Number | X9C503 |