XADRP-14V
JST Sales America Inc.
Produkt-Nr.:
XADRP-14V
Beschreibung:
CONN RCPT HSG 14POS 2.50MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Natural
Contact Type Female Socket
Row Spacing 0.098" (2.50mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Latch Lock
Product Status Active
Insulation Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series XAD
Note Contacts Not Included
Mfr JST Sales America Inc.
Pitch 0.098" (2.50mm)