Coilcraft
Produkt-Nr.:
XAL1010-103MED
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
POWER INDUCTOR, SHIELDED, 20% TO
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 165°C |
| Current - Saturation (Isat) | 17.5A |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.394" (10.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 15.5 A |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.445" L x 0.394" W (11.30mm x 10.00mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| DC Resistance (DCR) | 14.75mOhm Max |
| Inductance | 10 µH |
| Series | XAL1010 |
| Type | Molded |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | 11MHz |
| Mfr | Coilcraft |
| Features | - |
| Package | Strip |
| Material - Core | Metal Composite |