XAL1580-401MED
Coilcraft
Produkt-Nr.:
XAL1580-401MED
Beschreibung:
POWER INDUCTOR, SHIELDED, 20% TO
Auf Lager : 1041
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 111A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.323" (8.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 47 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.638" L x 0.598" W (16.20mm x 15.20mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 0.7mOhm Max
Inductance 400 nH
Series XAL1580
Type Molded
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 53MHz