XAL1580-452MED
Coilcraft
Produkt-Nr.:
XAL1580-452MED
Beschreibung:
POWER INDUCTOR, SHIELDED, 20% TO
Auf Lager : 3752
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 34.2A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 20.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.638" L x 0.598" W (16.20mm x 15.20mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 4.58mOhm Max
Inductance 4.5 µH
Series XAL1580
Type Molded
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 12.5MHz