Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
XB3550-2R5307-R
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP 300F 10% 2.5V T/H
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Height - Seated (Max) | 2.126" (54.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Voltage - Rated | 2.5 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 1500 Hrs @ 70°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 7mOhm |
| Series | XB |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Capacitance | 300 F |
| Package | Bulk |