XB3550-2R5307-R
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
XB3550-2R5307-R
Beschreibung:
CAP 300F 10% 2.5V T/H
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 2.126" (54.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1500 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7mOhm
Series XB
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 300 F