Torex Semiconductor Ltd
Produkt-Nr.:
XBS104S14R-G
Hersteller:
Paket:
SOD-123A
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOD123A
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 35pF @ 10V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-123A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | SOD-123 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 540 mV @ 1 A |
| Mfr | Torex Semiconductor Ltd |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 125°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Base Product Number | XBS104S14 |