Zuhause / Microcontrollers / XC161CJ16F20FBBFXUMA3
minImg
XC161CJ16F20FBBFXUMA3
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XC161CJ16F20FBBFXUMA3
Paket:
PG-TQFP-144-7
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 144TQFP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor C166SV2
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 8K x 8
Number of I/O 99
Peripherals PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package PG-TQFP-144-7
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XC16x
Package / Case 144-LQFP
Core Size 16-Bit
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, SLDM, SPI, UART/USART
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Data Converters A/D 12x8/10b SAR
Package Bulk
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.35V ~ 2.7V