Zuhause / Microcontrollers / XC161CJ16F40FBBFXQMA1
minImg
XC161CJ16F40FBBFXQMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XC161CJ16F40FBBFXQMA1
Paket:
PG-P-TQFP-144-19
Core Processor C166SV2
Speed 40MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package PG-P-TQFP-144-19
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Data Converters A/D 12x8/10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.35V ~ 2.7V