Zuhause / Microcontrollers / XC161CJ16F40FBBFXUMA1
minImg
XC161CJ16F40FBBFXUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XC161CJ16F40FBBFXUMA1
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 144TQFP
Auf Lager : 477
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Core Processor C166SV2
Speed 40MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Data Converters A/D 12x8/10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.35V ~ 2.7V