Zuhause / Microcontrollers / XC164CM8F40FAAKXUMA1
minImg
XC164CM8F40FAAKXUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XC164CM8F40FAAKXUMA1
Paket:
PG-TQFP-64
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64TQFP
Core Processor C166SV2
Speed 40MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 6K x 8
Number of I/O 47
Peripherals PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package PG-TQFP-64
Series XC16x
Package / Case 64-LQFP
Core Size 16-Bit
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (64K x 8)
Data Converters A/D 14x8/10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.35V ~ 2.7V