Zuhause / Microcontrollers / XC164CS16F40FBBKXQMA1
minImg
XC164CS16F40FBBKXQMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XC164CS16F40FBBKXQMA1
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH
Core Processor C166SV2
Speed 40MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 8K x 8
Number of I/O 79
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, EBI/EMI, SPI, UART/USART
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Data Converters A/D 14x8/10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.35V ~ 2.7V