Zuhause / Microcontrollers / XC167CI16F40FBBFXUMA1
minImg
XC167CI16F40FBBFXUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XC167CI16F40FBBFXUMA1
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor C166SV2
Speed 40MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 8K x 8
Number of I/O 103
Peripherals PWM, WDT
Product Status Last Time Buy
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XC16x
Core Size 16-Bit
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Data Converters A/D 16x8/10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.35V ~ 2.7V