Zuhause / Microcontrollers / XC167CI32F40FBBAFXUMA1
minImg
XC167CI32F40FBBAFXUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XC167CI32F40FBBAFXUMA1
Paket:
PG-TQFP-144-7
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 144TQFP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor C166SV2
Speed 40MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 12K x 8
Number of I/O 103
Peripherals PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package PG-TQFP-144-7
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XC16x
Package / Case 144-LQFP
Core Size 16-Bit
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 256KB (256K x 8)
Data Converters A/D 16x8/10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.35V ~ 2.7V