Zuhause / Microcontrollers / XC2237M104F80LAAHXUMA1
minImg
XC2237M104F80LAAHXUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XC2237M104F80LAAHXUMA1
Paket:
PG-LQFP-64-13
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC MCU 16/32B 832KB FLASH 64LQFP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor C166SV2
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 110°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 50K x 8
Number of I/O 38
Peripherals I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-LQFP-64-13
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XC22xxM
Package / Case 64-LQFP
Core Size 16/32-Bit
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Program Memory Size 832KB (832K x 8)
Data Converters A/D 9x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V