Zuhause / Microcontrollers / XC2238N40F80LRABKXUMA1
minImg
XC2238N40F80LRABKXUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XC2238N40F80LRABKXUMA1
Paket:
PG-LQFP-64-6
Beschreibung:
IC MCU 16/32B 320KB FLASH 64LQFP
Core Processor C166SV2
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 42K x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package PG-LQFP-64-6
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XC22xxN
Package / Case 64-LQFP Exposed Pad
Program Memory Size 320KB (320K x 8)
Data Converters A/D 9x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V