Zuhause / Microcontrollers / XC2286M104F66LAAHXUMA1
minImg
XC2286M104F66LAAHXUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XC2286M104F66LAAHXUMA1
Paket:
PG-LQFP-144-4
Beschreibung:
IC MCU 16/32BIT 832KB FLASH
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor C166SV2
Speed 66MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 50K x 8
Number of I/O 118
Peripherals I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-LQFP-144-4
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XC22xxM
Package / Case 144-LQFP Exposed Pad
Core Size 16/32-Bit
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Program Memory Size 832KB (832K x 8)
Data Converters A/D 24x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V