Zuhause / Microcontrollers / XC2336A72F80LAAFXUMA1
minImg
XC2336A72F80LAAFXUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XC2336A72F80LAAFXUMA1
Paket:
PG-LQFP-64-13
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 64LQFP
Core Processor C166SV2
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 50K x 8
Number of I/O 40
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-LQFP-64-13
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XC23xxA
Package / Case 64-LQFP
Program Memory Size 576KB (576K x 8)
Data Converters A/D 9x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V