Zuhause / Microcontrollers / XC2336B40F80LAAKXUMA1
minImg
XC2336B40F80LAAKXUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XC2336B40F80LAAKXUMA1
Paket:
PG-LQFP-64-6
Beschreibung:
IC MCU 16/32B 320KB FLASH 64LQFP
Core Processor C166SV2
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 34K x 8
Number of I/O 38
Peripherals I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-LQFP-64-6
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XC23xxB
Package / Case 64-LQFP Exposed Pad
Program Memory Size 320KB (320K x 8)
Data Converters A/D 9x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V