Zuhause / Microcontrollers / XC2361E104F128LAAKFUMA1
minImg
XC2361E104F128LAAKFUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XC2361E104F128LAAKFUMA1
Paket:
PG-LQFP-100-8
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 100LQFP
Core Processor C166SV2
Speed 128MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 98K x 8
Number of I/O 75
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-LQFP-100-8
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XC23xxE
Package / Case 100-LQFP Exposed Pad
Program Memory Size 832KB (832K x 8)
Data Converters A/D 16x12b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V