Zuhause / Microcontrollers / XC2387A56F80LABKFUMA1
minImg
XC2387A56F80LABKFUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XC2387A56F80LABKFUMA1
Paket:
PG-LQFP-144-4
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 144LQFP
Core Processor C166SV2
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64K x 8
Number of I/O 118
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-LQFP-144-4
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XC23xxA
Package / Case 144-LQFP Exposed Pad
Program Memory Size 448KB (448K x 8)
Data Converters A/D 24x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V