Zuhause / Microcontrollers / XC2786X96F66LACKXUMA1
minImg
XC2786X96F66LACKXUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XC2786X96F66LACKXUMA1
Paket:
PG-LQFP-144-4
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC MCU 16/32B 768KB FLSH 144LQFP
Core Processor C166SV2
Speed 66MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 51K x 8
Number of I/O 116
Peripherals I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package PG-LQFP-144-4
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XC27x6X
Program Memory Size 768KB (768K x 8)
Data Converters A/D 24x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V