Omron Electronics Inc-EMC Div
Produkt-Nr.:
XC5B-1031-3
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN DIN RCPT 10POS PCB GOLD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.2845
$4.2845
10
$3.89215
$38.9215
25
$3.686
$92.15
50
$3.60031
$180.0155
100
$3.428835
$342.8835
250
$3.000252
$750.063
500
$2.914543
$1457.2715
1000
$2.485932
$2485.932
2500
$2.314485
$5786.2125
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 10 |
| Contact Finish Thickness | 16.0µin (0.41µm) |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Series | XC5 |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Number of Positions Loaded | All |
| Style | B |
| Features | - |
| Material - Insulation | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | XC5B |