Omron Electronics Inc-EMC Div
Produkt-Nr.:
XC5K-1631-2A
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN DIN PLUG 16POS PCB GOLD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.1705
$4.1705
10
$3.7829
$37.829
25
$3.58302
$89.5755
40
$3.4998
$139.992
80
$3.333075
$266.646
240
$2.916462
$699.95088
480
$2.833138
$1359.90624
960
$2.416506
$2319.84576
2400
$2.249847
$5399.6328
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 16 |
| Contact Finish Thickness | 16.0µin (0.41µm) |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Series | XC5 |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pitch | - |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Number of Positions Loaded | All |
| Style | 2 |
| Features | - |
| Material - Insulation | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Package | Tray |
| Base Product Number | XC5K |