Torex Semiconductor Ltd
Produkt-Nr.:
XC6901D501MR-G
Hersteller:
Paket:
SOT-25-5
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR -5V 200MA SOT25-5
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.8265
$0.8265
10
$0.7429
$7.429
25
$0.7049
$17.6225
100
$0.579025
$57.9025
250
$0.541272
$135.318
500
$0.478325
$239.1625
1000
$0.377625
$377.625
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 200 µA |
| PSRR | 45dB (1kHz) |
| Voltage - Input (Max) | -12.4V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 200mA |
| Output Configuration | Negative |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-25-5 |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Torex Semiconductor Ltd |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.114V @ 20mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | XC6901 |