Torex Semiconductor Ltd
Produkt-Nr.:
XC74WL08AAMR
Hersteller:
Paket:
SOT-25-5
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC GATE AND 2CH 2-INP SOT25
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 7.9ns @ 5V, 50pF |
| Logic Type | AND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input Logic Level - Low | 0.5V ~ 1.65V |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | SOT-25-5 |
| Series | 74WL |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Input Logic Level - High | 1.5V ~ 3.85V |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Inputs | 2 |
| Mfr | Torex Semiconductor Ltd |
| Features | - |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Base Product Number | 74WL08 |