Torex Semiconductor Ltd
Produkt-Nr.:
XC8111AA018R-G
Hersteller:
Paket:
USP-6B06
Charge:
-
Beschreibung:
LOAD SWITCH IC WITH IDEAL DIODE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
5000
$0.329175
$1645.875
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Input Type | Non-Inverting |
| Output Type | P-Channel |
| Switch Type | General Purpose |
| Output Configuration | High Side |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Voltage - Load | 1.5V ~ 6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Typ) | 410mOhm |
| Supplier Device Package | USP-6B06 |
| Current - Output (Max) | 1A |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | XC8111 |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Over Temperature |
| Package / Case | 6-XFDFN Exposed Pad |
| Mfr | Torex Semiconductor Ltd |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Interface | On/Off |
| Base Product Number | XC8111 |