Torex Semiconductor Ltd
Produkt-Nr.:
XC9140A501MR-G
Hersteller:
Paket:
SOT-25-5
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BOOST 5V 295MA SOT25
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.0735
$1.0735
10
$0.95665
$9.5665
25
$0.90782
$22.6955
100
$0.74575
$74.575
250
$0.697148
$174.287
500
$0.616075
$308.0375
1000
$0.486381
$486.381
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 295mA (Switch) |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-25-5 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 0.9V |
| Series | - |
| Function | Step-Up |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Frequency - Switching | - |
| Mfr | Torex Semiconductor Ltd |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | XC9140 |