Torex Semiconductor Ltd
Produkt-Nr.:
XC9144B10DER-G
Hersteller:
Paket:
6-USPC (1.8x2)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC REG BOOST ADJ 1A 6USPC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.33
$1.33
10
$1.18845
$11.8845
25
$1.12822
$28.2055
100
$0.926915
$92.6915
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 11.7V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 18V |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 6-USPC (1.8x2) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 1.3V |
| Series | XC9144 |
| Function | Step-Up |
| Package / Case | 6-UFDFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 3MHz |
| Mfr | Torex Semiconductor Ltd |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 7V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | XC9144 |