Torex Semiconductor Ltd
Produkt-Nr.:
XC9243B08CDR-G
Hersteller:
Paket:
10-USPB (2.9x2.6)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 10USPB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.0615
$2.0615
10
$1.8544
$18.544
25
$1.74952
$43.738
100
$1.49074
$149.074
250
$1.39973
$349.9325
500
$1.224759
$612.3795
1000
$1.014809
$1014.809
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 2A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 6V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-USPB (2.9x2.6) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 10-PowerUDFN |
| Frequency - Switching | 1.2MHz |
| Mfr | Torex Semiconductor Ltd |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.9V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | XC9243 |