XC9244A35C7R-G
Torex Semiconductor Ltd
Produkt-Nr.:
XC9244A35C7R-G
Beschreibung:
400MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Current - Output 400mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.3V
Package / Case 6-XFDFN
Frequency - Switching 1.2MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.5V