XC9259A26E1R-G
Torex Semiconductor Ltd
Produkt-Nr.:
XC9259A26E1R-G
Paket:
LGA-8B01
Beschreibung:
ULTRA SMALL 1A COT CONTROL SYNCH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 1A
Product Status Obsolete
Supplier Device Package LGA-8B01
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.5V
Series XC9259
Function Step-Down
Package / Case 8-XFLGA
Frequency - Switching 6MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.6V