XC9261A15CPR-G
Torex Semiconductor Ltd
Produkt-Nr.:
XC9261A15CPR-G
Paket:
SOT-89-5
Beschreibung:
1.5A COT CONTROL SYNCHRONOUS STE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 1.5A
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-89-5
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.7V
Series XC9261
Function Step-Down
Package / Case SOT-89-5/6
Frequency - Switching 1.2MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V