XC9262A15C1R-G
Torex Semiconductor Ltd
Produkt-Nr.:
XC9262A15C1R-G
Paket:
LGA-8B01
Beschreibung:
ULTRA SMALL 1.5A COT CONTROL SYN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 1.5A
Product Status Obsolete
Supplier Device Package LGA-8B01
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.7V
Series XC9262
Function Step-Down
Package / Case 8-XFLGA
Frequency - Switching 1.2MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V