Torex Semiconductor Ltd
Produkt-Nr.:
XC9273B06DZR-G
Hersteller:
Paket:
QFN0404-24C
Charge:
-
Beschreibung:
COT CONTROL, 3.0A SYNCHRONOUS ST
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.242
$2.242
10
$2.014
$20.14
25
$1.9
$47.5
100
$1.6188
$161.88
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 3.6V |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | QFN0404-24C |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 3MHz |
| Mfr | Torex Semiconductor Ltd |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | XC9273 |