Zuhause / Microcontrollers / XE162FL20F80LAAFXQSA1
minImg
XE162FL20F80LAAFXQSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XE162FL20F80LAAFXQSA1
Paket:
PG-LQFP-64-22
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 160KB FLASH 64LQFP
Core Processor C166SV2
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 12K x 8
Number of I/O 48
Peripherals DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-LQFP-64-22
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XE162xL
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Program Memory Size 160KB (160K x 8)
Data Converters A/D 19x12b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V