Zuhause / Microcontrollers / XE164F96F66LACFXUMA1
minImg
XE164F96F66LACFXUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XE164F96F66LACFXUMA1
Paket:
PG-LQFP-100-3
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 768KB FLASH 100LQFP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor C166SV2
Speed 66MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 82K x 8
Number of I/O 75
Peripherals I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package PG-LQFP-100-3
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XE16x
Package / Case 100-LQFP Exposed Pad
Core Size 16-Bit
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Program Memory Size 768KB (768K x 8)
Data Converters A/D 16x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V