Zuhause / Microcontrollers / XE164GM24F80LAAFXUMA1
minImg
XE164GM24F80LAAFXUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XE164GM24F80LAAFXUMA1
Paket:
PG-LQFP-100-8
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 100LQFP
Core Processor C166SV2
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 24K x 8
Number of I/O 76
Peripherals I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-LQFP-100-8
Program Memory Size 192KB (192K x 8)
Data Converters A/D 11x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V