Zuhause / Microcontrollers / XE164K96F66LACFXQMA1
minImg
XE164K96F66LACFXQMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XE164K96F66LACFXQMA1
Paket:
PG-LQFP-100-3
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 768KB FLASH 100LQFP
Core Processor C166SV2
Speed 66MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 82K x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package PG-LQFP-100-3
Mfr Infineon Technologies
Connectivity EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Program Memory Size 768KB (768K x 8)
Data Converters A/D 11x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V