Zuhause / Microcontrollers / XE169FH200F100LABFXUMA1
minImg
XE169FH200F100LABFXUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XE169FH200F100LABFXUMA1
Paket:
PG-LQFP-176-12
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 1.6MB FLASH 176LQFP
Core Processor C166SV2
Speed 100MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 112K x 8
Number of I/O 118
Peripherals I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package PG-LQFP-176-12
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XE16xxH
Package / Case 176-LQFP Exposed Pad
Core Size 16-Bit
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Program Memory Size 1.6MB (1.6M x 8)
Data Converters A/D 30x10b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V