Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XMC1301T016F0032ABXUMA1
Hersteller:
Paket:
PG-TSSOP-16-8
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 16TSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.299
$2.299
10
$2.0634
$20.634
25
$1.94636
$48.659
100
$1.658225
$165.8225
250
$1.557012
$389.253
500
$1.362395
$681.1975
1000
$1.128838
$1128.838
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0 |
| Speed | 32MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Number of I/O | 11 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, I²S, POR, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | PG-TSSOP-16-8 |
| Oscillator Type | Internal |
| EEPROM Size | - |
| Series | XMC1000 |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Connectivity | I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| Data Converters | A/D 11x12b |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 5.5V |
| Base Product Number | XMC1301 |