Zuhause / Microcontrollers / XMC1401Q048F0128AAXUMA1
minImg
XMC1401Q048F0128AAXUMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XMC1401Q048F0128AAXUMA1
Paket:
PG-VQFN-48-73
Beschreibung:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48VQFN
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M0
Speed 48MHz
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 16K x 8
Number of I/O 34
Peripherals Brown-out Detect/Reset, I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PG-VQFN-48-73
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series XMC1000
Package / Case 48-VFQFN Exposed Pad
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Infineon Technologies
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Data Converters A/D 12x12b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V