Zuhause / Microcontrollers / XMC4800F144K2048AAXQMA1
minImg
XMC4800F144K2048AAXQMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
XMC4800F144K2048AAXQMA1
Paket:
PG-LQFP-144-24
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144LQFP
Auf Lager : 1261
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor ARM® Cortex®-M4
Speed 144MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 352K x 8
Number of I/O 119
Peripherals DMA, I²S, LED, POR, Touch-Sense, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PG-LQFP-144-24
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series XMC4000
Package / Case 144-LQFP Exposed Pad
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, LINbus, MMC/SD, SPI, UART/USART, USB OTG, USIC
Program Memory Size 2MB (2M x 8)
Data Converters A/D 32x12b; D/A 2x12b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3.13V ~ 3.63V