XV3550-2R7307-R
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
XV3550-2R7307-R
Beschreibung:
CAP 300F -5% +10% 2.7V T/H
Auf Lager : 857
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance -5%, +10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1500 Hrs @ 65°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.5mOhm
Series XV
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 300 F