VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y000710R0000A9L
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RES 10 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$21.4605
$21.4605
10
$18.7473
$187.473
25
$16.94002
$423.5005
50
$16.093
$804.65
100
$15.52832
$1552.832
250
$14.6813
$3670.325
500
$14.116639
$7058.3195
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Composition | Metal Foil |
| Height - Seated (Max) | 0.336" (8.53mm) |
| Tolerance | ±0.05% |
| Size / Dimension | 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm) |
| Temperature Coefficient | ±2ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Resistance | 10 Ohms |
| Series | S |
| Power (Watts) | 0.6W |
| Package / Case | Radial |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Failure Rate | - |
| Package | Bulk |