Y0011500K000F9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y0011500K000F9L
Beschreibung:
RES 500K OHM 1% 0.6W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 500 kOhms
Series S
Power (Watts) 0.6W