Y00144K53000B0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y00144K53000B0L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 4.53K OHM 1/5W 0.1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.53 kOhms
Series VMTA55
Power (Watts) 0.2W, 1/5W