Y0019100K000S0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y0019100K000S0L
Beschreibung:
RES 100K OHM .3W .001% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.001%
Size / Dimension 0.375" Dia x 0.625" L (9.53mm x 15.88mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 100 kOhms
Series H
Power (Watts) 0.3W